Інститут Кеннана

Інститут Кеннана був заснований в 1974 році як підрозділ Центру Вудро Вілсона і названий на честь Джорджа Кеннана Старшого, визначного американського мандрівника, публіциста, дослідника Росії 19 століття.

Мета діяльності Інституту — поглиблення знань американців про Україну та Росію, а також сприяння розвитку гуманітарної науки в цих країнах. Інститут Кеннана активно і регулярно проводить наукові конференції, семінари, лекції та круглі столи, залучаючи до співпраці науковців і громадських діячів з Америки, України та Росії. Результати досліджень і публічних заходів Інституту публікуються в часописі «Агора» та на сайті Інституту.


Діяльність Інституту в Україні

Київський офіс Інституту Кеннана було відкрито у 1998 році з метою поглиблення співпраці між випускниками його дослідницьких програм та популяризації результатів цих досліджень у регіоні. Координуючи свою діяльність з офісом у Вашингтоні, Київський офіс Інституту Кеннана проводить конференції, семінари та зустрічі випускників, публікує їхні наукові матеріали, залучає випускників до напрацювання рекомендацій Уряду України щодо гуманітарної політики та освітніх реформ.

Семінари і конференції Київського офісу Інституту Кеннана були присвячені:

  • Питанням гуманітарної політики України, музейної реформи та культурної дипломатії
  • Аналізу успішності реформ в Україні після Євромайдану
  • Національній безпеці, зовнішній та внутрішній політиці;
  • Економічному розвитку та регіональній співпраці;
  • Аналізу сучасних перетворень в Україні та Росії;
  • Політичним трансформаціям і багатопартійній системі;
  • Соціальним і демографічним процесам, проблемам ідентичності;
  • Міграції, міжетнічним і міжконфесійним відносинам;
  • Науці та освіті, мовній ситуації та мультикультурності.


«Агора»

Візитівкою Інституту Кеннана в Україні є часопис «Агора» — суспільно-політичне видання, яке є осередком, де вчені й політики можуть відверто висловлювати свої думки, дискутувати, доносити об’єктивну інформацію до суспільства, не приховуючи, а виявляючи помилки та вади останнього, сприяючи тим самим його очищенню і прогресу. На сторінках часопису розглядаються питання розвитку України після Євромайдану, досвід пострадянських перетворень, актуальні проблеми регіональної політики, етнокультурні та регіональні особливості України тощо. Крім того, він інформує про програми Інституту, вміщує огляди семінарів, матеріали конференцій, рецензії на публікації українських та американських учених.

Інститут публікує також довідкові видання, які допомагають ученим у проведенні їхніх досліджень на території Сполучених Штатів і за кордоном. Більшість публікацій Інституту Кеннана надається безкоштовно, а також регулярно надходить в університетські бібліотеки США, Європи, Росії, України тощо.


Спілка випускників

Випускниками програм Інституту Кеннана є провідні українські науковці: історики, освітяни, соціологи, політологи, юристи та економісти, які досліджують проблеми сучасного розвитку України. Спілка українських випускників Інституту Кеннана і її Дорадча рада були створені в 2001 році задля сприяння обміну інформацією й розвитку співробітництва українських, американських і російських вчених у галузі суспільних і гуманітарних наук. Їхня мета — об’єднати науковців для здійснення спільних заходів шляхом вільного обміну думками та сприяти науковим дослідженням соціального, економічного, політичного й духовного життя суспільства.


Дослідницькі гранти

Інститут пропонує науковцям і спеціалістам з урядового й приватного сектора та засобів масової інформації стипендії для проведення наукових досліджень у галузі гуманітарних і суспільних наук на його базі у м. Вашингтон (округ Колумбія). Там вчені мають змогу працювати в найкращих у Сполучених Штатах бібліотеках, архівах, а також спілкуватися з визначними фахівцями з усього світу, що так само проходять стажування у Центрі імені Вудро Вілсона.

Ґранти за програмою Фулбрайт- Кеннан (терміном 6 місяців) надаються дослідникам і викладачам академічних інститутів і вищих навчальних закладів, чиї дослідження спрямовані на вивчення найважливіших аспектів суспільної політики, мають міждисциплінарний характер, а також сприяють розвитку науки.


Про Інститут Кеннана

«Сприяючи діалогу між дослідниками та урядовими колами як у Сполучених Штатах, так і в нових незалежних державах, надаючи можливість новому поколінню лідерів Росії та країн СНД користатися здобутками дослідницької спільноти, Інститут Кеннана допомагає становленню взаєморозуміння та зміцненню зв’язків між нашими країнами»

Білл Клінтон, 42-й Президент США

 

«Протягом 30 років Інститут Кеннана працює над покращенням нашого розуміння історії та суспільства Росії й країн колишнього Радянського Союзу… Втілюючи цю визначну спадщину, Інститут укріплює зв’язки дружби та доброї волі між Сполученими Штатами й Росією»

Дж. Вокер Буш, 41-й Президент США

 

«Дослідник та посол Сполучених Штатів Джордж Ф. Кеннан визнавав важливість вивчення не лише політичних процесів сьогодення. Він керувався тим принципом, що наша зовнішня політика має прагнути ширшого визнання культури та історії нашої країни. Саме тому він і заснував Інститут Кеннана задля досягнення цих ідеалів.»

Барак Обама, 44-й президент США