“Україна у сучасному світі. Кінець геополітики” – лекція головного наукового співробітника Інституту всесвітньої історії НАН України, доктора Олександра Потєхіна.

17:00, 11 лютого, Американський дім (Київ, вул. Пімоненка, 6)

Др. Потєхін – головний науковий співробітник Інституту всесвітньої історії Національної академії наук України. Захистив докторську дисертацію на тему “Дипломатія США у Східній Європі 1945-1950” у Київському держуніверситеті ім.Т. Шевченка. З 1997 р. здійснює дослідницький проект “Зовнішня політика України очима експертів”. У 1993-4 роках очолював відділ США та Канади МЗС України. Брав участь у переговорах щодо відмови України від ядерної зброї. Працював радником Посольства України у США у 2000-2005 рр. Один з чотирьох дипломатів Посольства України в США, які 24 листопада 2004 р. розпочали «повстання дипломатів» протии фальсифікації результатів президентських виборів в Україні. Готує до друку монографію “Скуті одним ланцюгом? Військово-політичні союзи та європейська безпека” (у співавторстві).

Лекція д-ра Потєхіна піднімає наступні актуальні питання:

  • Чому Україна досі не отримала зброї, яка б унеможливила пряму агресію Росії
  • Чому Захід досить мляво відповів на незаконну анексію Криму та не вдається до дій, здатних примусити Москву до виконання Мінських домовленостей?
  • Чому Європа та США не здатні визнати, що російська агресія становить для них екзистійну загрозу? Чому на Заході знаходяться бажаючі уступити ядерному шантажу з боку Москви?
  • Яким чином не спрацювали Будапештські запевнення?

“Україна у сучасному світі. Кінець геополітики” - лекція головного наукового співробітника Інституту всесвітньої історії НАН України, доктора Олександра Потєхіна.

Україна у сучасному світі. Кінець геополітики (відео)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: