13575789_156676171410128_8408283407318771234_o
Київський офіс Інституту Кеннана долучився до роботи конференції на тему «Реорганізація і створення музеїв у прифронтовій зоні, як інструмент формування гуманітарної політики», що проходила 7 липня в Українському кризовому медіа-центрі.

Конференція мала на меті:

– актуалізувати питання відсутності дієвої гуманітарної політики в Україні, зокрема на постокупованих територіях, та можливості музеїв у повній мірі брати участь у її формуванні;

– розглянути питання стосовно реорганізації музеїв в Україні, зокрема у прифронтовій зоні (приклад Слов’янського краєзнавчого музею);

– обговорити причини та наслідки відсутності державних музеїв на прикладі міста Сєвєродонецьк;

– представити та обговорити світовий досвід організації музеїв у індустріальних регіонах та їхній позитивний вплив на розвиток регіонів;

– презентувати музейні проекти «Світлоград», «Luhansk’s Arts & Facts», та «Музей сучасної історії Донбасу», які направлені на дослідження, вивчення, переосмислення історії Луганщини та Донеччини.

Конференція включала три дискусійні панелі. Директорка Київського офісу Інституту Кеннана, доктор Катерина Смаглій, взяла участь у роботі другої панельної дискусії на тему: “Світовий та український досвід організації музеїв в індустріальних регіонах та ревіталізація заводів.”

Під час свого виступу пані Катерина Смаглій ознайомила учасників з проектами культурної конверсії шахтарського регіону в провінції Рур в Німеччині та процесу створення музею на базі шахт та металургійних заводів Цольферайн. Вона також торкнулася питання роботи культурного центру “Ізоляція” в Донецьку та успішних проектів постіндустріальної культурної конверсії в Російській Федерації.

Під час виступу пані Катерина Смаглій навела приклади успішних практик та досвіду мережевого партнерства між організаціями, що входять до асоціації Trans Europe Halles – європейської структури, що об’єднує  діяльніть 50 європейських мультидисциплінарних культурних центрів, розташованих в колишніх  індустріальних об’єктах.

Ідея конференції виникла у результаті реалізації Мистецьким напрямком Українського кризового медіа-центру, у рамках програми «Культурна дипломатія між регіонами України», ряду культурних проектів та досліджень у Донецькій та Луганській областях, а також співпраці з місцевими музеями, громадськими організаціями та органами державного управління.

 

 

«Реорганізація і створення музеїв у прифронтовій зоні, як інструмент формування гуманітарної політики»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: