3 листопада 2016 року було проведено “круглий стіл”  на тему: «Просування інтересів України в світі через культурну дипломатію та інформаційну політику в 2017 році». Захід організовано двома аналітичними центрами – Інститутом суспільно-економічних досліджень (ІСЕД) та Київського офісу Інституту Кеннана. У роботі круглого столу взяли участь народні депутати України від трьої комітетів – у закордонних справах, культури та духовності, та інформаційної політики.

Метою проведення заходу стало підбиття підсумків гуманітарної політики 2016 року, обговорення пріоритетних питань діяльності у сфері культурної дипломатії на наступний рік та планування відповідних заходів на 2017 рік (у тому числі, обговорення питань фінансування діяльності у сфері публічної дипломатії). Участь у засіданні  взяли представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати України, представники міжнародних організацій та іноземних Посольств, акредитованих в Україні, провідні експерти, політики, державні діячі, представники місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства.

Учасники заходу погодилися із тим, що необхідність позиціонування України на міжнародній арені засобами культури надзвичайно загострилася у зв’язку з потребою протидіяти агресивній політиці Російської Федерації. У цьому контексті культура виявилася ефективною зброєю в неоголошеній гібридній війні. На думку більшості  присутніх, саме сьогодні постала потреба в максимальному поширенні української культури по всьому світу. Учасники засідання дійшли згоди, що для ефективного позиціонування України в сучасному світі, передусім, за допомогою багатої національної культури, необхідно мати чітку стратегію культурної дипломатії, а також виробити механізм міжвідомчої координації в реалізації культурних ініціатив як в Україні, так і за кордоном. Більшість учасників “круглого столу”  погодилися із тим, що ключову роль у реалізації комплексної стратегії культурної дипломатії має відігравати Міністерство закордонних справ України, однак для досягнення поставлених цілей необхідною є постійна співпраця як з профільним державним органом – Міністерством культури, так і неурядовими організаціями, які володіють значним досвідом та мають значний потенціал у реалізації проектів в рамках просування України як сучасної європейської держави.

img_1365Голова Комітету у закордонних справа Ганна Гопко наголосила на тому, що одним головних  питань функціонування інституту культурної дипломатії є питання його належного фінансування, а також чіткого розподілу сфер відповідальності між причетними відомствами. Зокрема, було наголошено на важливості забезпечення роботи єдиного організаційного центру, який має запропонувати стратегію для того, щоб Міністерство культури і Міністерство Закордонних Справ не сперечалися з приводу того, хто головний в культурній дипломатії, а працювали б разом.

img_1376Директорка Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій зазначила, що нарешті культурна дипломатія стала одним з пріоритетних питань для урядовців та парламентарів. Передбачені в бюджеті Міністерства закордонних справ України 77 млн. грн. на фінансування згаданого напрямку підсилить зусилля зовнішньополітичного відомства, проте це лише початок шляху. Синергія та міжвідомча координація є запорукою до вироблення чіткого плану дій на 2017 рік та забезпечення ефективного використання виділених коштів.

У підсумку учасники круглого столу погодилися із необхідністю опрацювання законопроекту про створення Українського Інституту, який би, зокрема, працював над забезпеченням формування позитивного іміджу України за кордоном, а також сприяв би реалізації культурних обмінів між Україною та державами світу, які зацікавлені у розвитку та поглибленні політичних та економічних зв’язків з нашою державою.
img_1377

Бюджет 2017 року та культурна дипломатія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: