8 грудня 2016  року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся
науково-практичний семінар «Президентські вибори в США 2016 року: наслідки для України та світу», організований історичним факультетом Київського національного університету ім. Т. Шевченка, ГО “Українська асоціація американістики” та Благодійним фондом “Національний центр Сікорського”.

%d0%ba%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%bb%d0%b8%d0%b8%cc%86-%d1%81%d1%82%d1%96%d0%bb_%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%bf

З вітальним словом до учасників звернулися Іван Патриляк – декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, та Ярослав Брисюк, начальник відділу США та Канади Міністерства закордонних справ України. У своєму вітальному слові Ярослав Брисюк зазначив, що “відносини зі США є ключовим напрямком стратегічного партнерства дла України. США підтримує Україну в багатьох напрямках і сьогодні Конгрес продовжує працювати над законопроектами на підтримку нашої країни.” Пан Брисюк наголовив на необхідності посилення контактів між українським зовнішньополітичним відомством та новою командою обраного президента Трампа.

Учасники семірару торкнулися питань українсько-американського стратегічного партнерства, безпекової політики США щодо України, ролі аналітичних центрів у в українсько-американських відносинах.

Ключовим питанням було те, чи повернеться новообраний президент Дональд Трамп до політики ізоляціонізму, чи США продовжить бути впливовим гравцем на світовій арені. Катерина Смаглій, директор Київського офісу Інституту Кеннана, у своїй доповіді наголосила, що на формування порядку денного в українсько-американських відносинах дедалі більше впливають аналітичні центри. “У Вашингтоні працює багато дружніх до України мозкових центрів, серед яких Атлантична рада, Інститут Брукінгза, Інститут Кеннана, Інститут Миру. Впродовж останніх трьох років вони провели сотні публічних заходів заради кращого поінформування американського суспільства про процеси, що відбуваються в Україні, про реформування нашої економіки та державних інститутів. Однак вікно можливостей, що відкрилося для України після Євромайдану, поступово закривається. Сьогодні ми маємо наполегливіше працювати та використовувати будь-яку можливість задля посилення діалогу з нашими американськими партнерами на всіх рівнях”. Катерина Смаглій закликала публічних інтелектуалів та експертів друкувати свої праці у закордонних виданнях та активно виступати, щоб голос України почули.

Попри різні прогнози щодо зовнішньої політики Д. Трампа, учасники конференції зійшлися на тому, що потрібно покладатися в першу чергу на свої сили в розбудові держави, боротися з корупцією і прибирати бюрократичні бар’єри. Саме це є запорукою того, що Україна буде ставати важливим стратегічним гравцем у регіоні й у цілому світі.

%d0%ba%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%bb%d0%b8%d0%b8%cc%86-%d1%81%d1%82%d1%96%d0%bb_%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%bf_1

Науково-практичний семінар “Президентські вибори у США 2016 року: наслідки для України та світу”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: