rada7 грудня у Верхвній Раді України відбулися парламентські слухання “Актуальні питання зовнішньої політики України”, які відкрила Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд. Вона зазначила: «Сьогодні ми спостерігаємо кризу практично всіх міжнародних інституцій. Це, напевно, природньо. Російська агресія проти України стала лише каталізатором цих криз, які, мабуть, були неминучими. Сьогодні ні один з міжнародних інститутів, ні одна з міжнародних організацій не може повністю відповідати викликам, які має світ перед собою: ані ООН з усіма її інститутами, ані Рада Європи, ані ОБСЄ. Всі є вразливими», – зазначила О.Сироїд.

З доповідями виступили заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов і заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко.

Перед учасниками слухань виступила голова парламентського Комітету у закордонних справах Ганна Гопко. Серед пріоритетів української зовнішньої політики вона назвала відсіч російській агресії, відновлення миру та повернення Криму і Донбасу: «Колишньому розумінню стабільності і миру прийшов кінець. І саме у цьому непередбачуваному світі маємо відстоювати свою власну позицію. А для цього маємо усвідомити дві прості речі. Перша – нам потрібне прагматичне усвідомлення, що універсальних рецептів виходу із турбулентності немає. Є наш власний шлях і наша власна відповідальність за людей, за країну, і за ті мільйони людей, які загинули у 20-му сторіччі.

Ганна Гопко висловила сподівання, що Президент України разом з Міністерством закордонних справ і Парламентом якомога швидше нарешті внесе в зал новий закон і Стратегію концепції зовнішньої політики. «У цьому Законі «Про засади зовнішньої політики» я хотіла б бачити зміцнення нашого партнерства з прицілом на членство України в ЄС», – наголосила вона. Ганна Гопко також висловилася за завершення реформи дипломатичної служби, за необхідність прийняття нового якісного Закону «Про дипломатичну службу», перетворивши її в модерну, креативну, яка відповідає сучасним викликам і потребам

У роботі слухань також взяла участь директор Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій. Вона нагадала, що парламентські слухання співпали з відзначенням непересічної історичної події. Саме 7 грудня 1991 року новообраний Президент України Леонід Кравчук після доленосного референдуму 1 грудня 1991 року, коли 90 % українців підтримали Акт проголошення незалежності України, включно з 80 % донеччан і луганчан та 56 % кримчан, поїхав до Білорусі, де разом із російським президентом Борисом Єльциним та головою Верховної Ради республіки Білорусь Станіславом Шушкевичем підписав відому доленосну Біловезьку угоду, яка забила останній цвях у труну останньої імперії на європейському просторі — Радянського Союзу.

Катерина Смаглій зазначила, що вікно можливостей, яке так стрімко відкрилося перед Україною перед Революцією Гідності, на сьогодні майже повністю закрите. І не останню роль у закритті цих можливостей відіграє сьогоднішній політичний клас України, який почав безпрецедентну боротьбу з активістами Майдану, з тими самими обличчями молодої генерації, яка дає майбутнє нашій країні. На думку Смаглій, жодних змін ані у внутрішній, ані у зовнішній політиці України не відбудеться, доки покоління Майдану не прийде до влади в Україні.

У своєму виступі Катерина Смаглій погодилася із висновками Голови Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганною Гопко, яка зазначила, що Україна і весь глобальний світ входять у період політично-економічної турбулентності. “Україна стикнулася з украй складною ситуацією у сфері безпеки. Ми сьогодні, як зазначало дуже багато народних депутатів, маємо самі захищати себе. Але наш найбільший виклик – це інформаційна війна, яку ми ведемо з Російською Федерацією. Але не одна Російська Федерація винна в наших іміджевих прорахунках. Україна має серйозні іміджеві проблеми на Заході, і перш за все вони пов’язані з корупцією. Ми говоримо Україна на Заході, ми розуміємо корупція. Такий собі bаsket case який ми ніколи не можемо вирішити,” – зазначила Катерина Смаглій та наголосила на необхідності створення міжгалузевої урядової групи, яка б займалася просуванням публічної дипломатії в Україні на серйозному рівні. “Мусимо констатувати, що ані Європа, ані США не почули заклику Джорджа Сороса прокинутися і, що рятуючи Україну ЄС врятує себе. Отже, ми маємо об’єднуватися, ми маємо ставати проактивнішими та відходити від образу України як країни-жертви та країни-лузера”.

Трансляцію слухань можна дивитися за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=jJpb8Wg7kSs

Парламентські слухання на тему: “Актуальні питання зовнішньої політики України”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: