10-14 січня 2017 року Київський офіс Інституту Кеннана спільно з Інститутом лідерства та управління Українського Католицького Університету, громадською організацією «Українське Фулбрайтівське Коло» та Програмою академічних обмінів імені Фулбрайта за підтримки Посольства США в Україні проведуть Зимову школу лідерства для студентів переміщених із зони АТО університетів України. Школа проходитиме в Українському Католицькому Університеті у Львові.

ПОНЕДІЛОК, 9 січня, 2017 року

Заїзд учасників і поселення до гуртожитку з 12:00 години

 ВІВТОРОК, 10 січня, 2017 року

9:00 – Сніданок

10:00 – Привітання учасників Зимової школи лідерства

Отець, доктор Богдан Прах, ректор Українського Католицького Університету

Доктор Тарас Добко, перший проректор Українського Католицького Університету

Доктор Катерина Смаглій, Директор Київського офісу Інституту Кеннана

Наталія Бордун, Директор Інституту лідерства та управління УКУ

 10:30 – Модуль 1 «Лідерство». Модератор: Наталія Бордун

13:00 – Обід

14:00 – Модуль №2 «Соціальне підприємництво». Модератор: Катерина Смаглій

18:00 – Вечеря

19:00 – Гостьова лекція доктора Олександра Потєхіна «Україна в сучасному світі: кінець геополітики»

СЕРЕДА, 11 січня, 2017 року

9:00 – Сніданок

10:00 – Гостьова лекція доктора Наталії Мусієнко «Що таке культурна дипломатія і чому вона важлива для України?»

11:30 Рефлексія на лекцію від д-ра Григорія Шамборовського та дискусія з учасниками на тему “Чи може м’яка сила стати зброєю в гібридній війні?”

13.00 – Обід

14:00 – Гостьова лекція доктора Юрія Мацієвського “У пастці гібридності: зигзаги трансформацій політичного режиму в Україні”  

 15: 30 – Кава-пауза

16:00 – Рефлексія на лекцію від д-ра Антоніни Колодій та дискусія з учасниками школи «Чи можна подолати патрон-клієнтарні взаємини в українській політиці та суспільстві?»

 18:00 – Вечеря

19:00 – Гостьова лекція Мирослава Мариновича «Місія молоді в сучасному світі»

ЧЕТВЕР, 12 січня, 2017 року

9:00 – Сніданок

10:00 – Модуль 3 «Англійська мова. Ефективна комунікація в сучасному світі». Модератори: Бет Чараволо, Джоан Чемберлен

13:00 – Обід

14:00 – Модуль 2 «Соціальне підприємництво». Модератор: Катерина Смаглій

18:00 – Вечеря

19.00 Перегляд та обговорення фільму. Модератор: Олег Яськів.

П’ЯТНИЦЯ, 13 січня, 2017 року

9:00 – Сніданок

10:00 – Модуль 3 «Англійська мова. Ефективна комунікація в сучасному світі»

13:00 – Обід

14:00 – Гостьова лекція доктора Олени Галети «Мова прибульців: актуальна українська література»

16:00 – Екскурсія до Львівської картинної галереї (вул. Коперника, 15)

18:30 – Святкова вечеря на свято Маланки.

СУБОТА, 14 січня, 2017 року 

9:00 – Сніданок

10:00 – Гостьова лекція доктора Ярослава Грицака “Україна. Страсті за націоналізмом”

12:00 – Підбиття підсумків школи, вручення дипломів

13:00 – Обід, вільний час, екскурсія до Львівського оперного театру

 

Коротка інформація про лекторів та модераторів Школи:

Катерина Смаглій – директорка Київського офісу Інституту Кеннана, доцент кафедри музеєзнавства та історії України Київського національного університету культури та мистецтв, член правління Українського Фулбрайтівського Кола. Працювала в Європейському фонді за демократію, Міжнародному фонді «Відродження», Посольстві США в Україні, представництві Міжнародного валютного фонду в Україні. Досліджувала соціальне підприємництво в Інституті Кеннана при Центрі Вудро Вілсона у Вашингтоні в рамках дослідницької стипендії програми ім. Фулбрайта (2012-2013).

Наталія Бордун – директорка  Інституту лідерства та управління, викладач кафедри соціальної педагогіки Українського Католицького Університету,  член адміністративної ради  ГО «Лярш-Ковчег» та дорадчої ради Центру інноваційної освіти «Про.Світ».  Працювала  координатор мережі майстерень для осіб розумово-неповносправних Центру Емаус, вчителем математики Львівської академічної гімназії.  Досліджувала лідерство в католицькому Університеті Нотр-Дам, Де Пол університеті.  Вищу освіту здобула у ЛНУ імені Івана Франка, стажувалась в Канаді, США. Має понад 18 років викладацького досвіду. Тренер та консультант в сфері організаційного розвитку.

Бет Чараволо –  стипендіатка програми ім. Фулбрайта з Університету штату Індіана (Indiana University), проводить дисертаційне дослідження у сфері соціальної й економічної географії, зокрема щодо ролі міст у конструюванні ідеї нації. Бет уже вдруге в Україні за програмою ім. Фулбрайта. У 2012-2013 вона працювала у Вінниці за програмою, що мала сприяти поглибленому викладанню англійської мови в Україні. Бет також була викладачем-волонтером англійської мови під час Літньої школи з англійської мови Українського Католицького Університету в 2010 р. Вона захоплюється в’язанням, шиттям, пише та співає (з хором Soli Deo у Домініканському соборі у Львові).

Джоан Чемберлен –здобула ступінь магістра в галузі викладання англійської як іноземної (TESOL) в Монтерейському інституті міжнародних відносин. Нещодавно вона викладала академічну англійську мову в Університеті Айови у США. До цього більше 30 років викладала англійську як іноземну й готувала вчителів. Вона була лектором та дослідником англійської мови за програмою ім. Фулбрайта у Гданському університеті. Почала викладати англійську мову як волонтер Корпусу миру у Ботсвані у 1980-х. Цього року Джоан викладає академічну англійську мову в Українському Католицькому Університеті у Львові.

Наталія Мусієнко – старший науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, кандидат філософських наук. У 2011-2012 рр. досліджувала американський паблік арт у Міжнародному центрі ім. Вудро Вілсона у Вашингтоні. У 2014-2015 рр. написала дослідження «Мистецтво Майдану». Членкиня вченої ради Інституту Кеннана Вілсон Центру у Вашингтоні та наглядової ради Всеукраїнської громадської організації «Українське фулбрайтівське коло», а також Ради європейської організації Europa Nostra, що опікується охороною європейської культурної спадщини.

Олександр Потєхін – головний науковий співробітник Інституту всесвітньої історії Національної академії наук України. Докторську дисертацію «Дипломатія США у Східній Європі у 1945-1950 рр.» захистив у Київському держуніверситеті ім. Т. Шевченка. З 1997 року здійснює дослідницький проект «Зовнішня політика України очима експертів». У 1993-1994 рр. очолював відділ США та Канади МЗС України. Брав участь у переговорах щодо відмови України від ядерної зброї. Працював радником Посольства України у США у 2000-2005 рр. Один із чотирьох дипломатів Посольства України у США, які 24 листопада 2004 р. розпочали «повстання дипломатів» проти фальсифікації результатів президентських виборів в Україні.

Юрій Мацієвський – доцент кафедри політології Національного університету «Острозька академія». У 1994-1998 навчався у Вищій школі соціальних досліджень у Варшаві. Впродовж 2004-2009 рр. очолював кафедру політології Національного університету «Острозька академія», де у 2010 році створив Центр політичних досліджень. Здобувач наукових стипендій від програми ім. Фулбрайта (стажувався в Інституті Кеннана), Erasmus Mundus (Академія гуманітарних наук у м. Пултуськ, Польща) та Фонду Карнегі (Каліфорнійський університет, Берклі).

Антоніна Колодій – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри політичних наук і філософії Львівського регіонального інституту державного управління Академії державного управління при Президентові України. У 1992 р. захистила докторську дисертацію «Соціальна справедливість та її прояв через відносини рівності і нерівності: теорія, уроки державно-адміністративного соціалізму, перспективи». Учасниця канадсько-українського проекту «Демократична освіта».

Олена Галета – українська поетеса, літературознавець, професорка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету ім. І. Франка, завідувач кафедри культурології в Українському Католицькому Університеті. Авторка монографій «Від антології до онтології: антологія як спосіб репрезентації української літератури кінця ХІХ – початку ХХІ століття».

Ярослав Грицак – український науковець, історик, публіцист, доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету, директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка. Нагороджений орденом Республіки Польщі Bene Merito, орденом «За інтелектуальну відвагу». Автор праць «Пророк у своїй вітчизні: Іван Франко і його спільнота», «Життя, смерть та інші неприємності», «Формування модерної української нації ХІХ-ХХ ст.», «26 процент або як подолати історію».

Мирослав Маринович – український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, організатор руху за звільнення політичних в’язнів, віце-ректор Українського Католицького Університету, очільник українського відділення міжнародного ПЕН-клубу, учасник Нестерівської групи, учасник ініціативної групи «Першого грудня». Нагороджений орденами «Свободи», «За мужність», «За інтелектуальну відвагу», удостоєний премії Василя Стуса.

Олег Яськів – директор Центру Митрополита Андрія Шептицького УКУ, доктор технічних наук, громадський діяч, знавець і популяризатор музичної культури і кіномистецтва, в недавньому минулому заступник директора з наукової роботи у Фізико-механічному інституті Національної академії наук України. Є засновником і керівником першого і найбільшого у Львові Кіноклубу (1997-2016), а також засновником і головним редактором сайту “Простір кіно” (http://prostir-kino.com.ua).

Григорій Шамборовський – кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародних економічних відносин Львівського національного університету ім. Івана Франка. Випускник дослідницьких програм Інституту Кеннана, стипендіат програми академічних обмінів ім. Фулбрайта (2011-2012).

Знайомтеся з програмою Зимової школи лідерства

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: