5 квітня Фундація Арт-Юкрейн, Київський офіс Інституту Кеннана та Інститут Суспільно-економічних досліджень провели дипломатичний сніданок «Гуманітарний дефолт як загроза національній безпеці України», де презентували громадську ініціативу та платформу #SOSмайбутнє.

Дана культурна ініціатива вже була підтримана значним числом публічних інтелектуалів, письменників, художників та науковців України та закордону. Вона хоче привернути увагу суспільства до незадовільного стану соціо-культурної інфраструктури нашої країни, до вкрай повільного втілення гуманітарної реформи та заохочує пересічних громадян фотографуватися на фоні об’єктів соціокультурної інфраструктури, які знаходяться під загрозою знищення.

Проект передбачає створення інтерактивної мапи України з усіма об’єктами, фотографії та описи яких надіслали українці.

У заході взяли участь представники посольств Румунії, Естонії, Франції, Нідерландів, Норвегії, США, а також Британської Ради в Україні та Австрійського культурного форуму. У сніданку також взяли участь представники Ради Європи та Литовського сейму.

«Інтерактивна карта, яка з’явиться в результаті проекту, – це не просто перелік проблем, але в першу чергу карта можливостей для України. Ми розрахуємо, який дохід принесе реставрація того чи іншого замку, музею або центру, якщо, наприклад, вкласти в його відновлення 50 млн грн. Ми б хотіли прорахувати економічні наслідки розвитку туристичного маршруту, репутаційну вигоду для регіону і країни внаслідок покращення стану культурних об’єктів на мапі України», – пояснює Наталія Заболотна.

Значення ініціативи для регіонального розвитку України підкреслила директорка Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій: «Дуже важливо, що цей проект базується на ініціативі людей, громад, які самі віднаходять об’єкти та позначають їх на мапі. Це перш за все об’єкти соціокультурної інфраструктури, які потребують уваги, які знаходяться під загрозою зникнення. Такі ініціативи, які об’єднують зусилля людей на місцях та аналітичних центрів, мають значно більший потенціал і перспективи. Але нам дуже важлива також підтримка міжнародних партнерів та поради щодо подібного успішного досвіду у світі».

Як повідомив член правління ІСЕД Юрій Мироненко, дуже важливо, щоб й регіональні інституції долучилися до аудиту об’єктів соціокультурної спадщини та їх потенціалу для розвитку туризму в тому чи іншому регіоні. «Ми готові долучитися до наступної стадії проекту і сприяти тому, щоб кожний об’єкт на цій інтерактивній карті супроводжувався економічними розрахунками та обґрунтуванням – скільки робочих місць буде створено, якщо об’єкт буде відновлено, який його потенціал як частини туристичної інфраструктури регіону, скільки коштів він зможе приносити місцевому та державному бюджету, який міжнародний потенціал об’єкту тощо. До цієї роботи обов’язково мають бути залучені і експерти з регіонів. Цей проект цікавий для нас і тому, що він суголосний нашому дослідженню «Нова регіональна політика для нової України», яке минулого тижня наші експерти презентували у Кракові під час ІІІ Європейського конгресу з місцевого самоврядування», – пояснює Юрій Мироненко.

Дана ініціатива є продовженням співпраці між Київським офісом Інституту Кеннана та Інститутом суспільно-економічних досліджень, У листопаді 2016 ці інституції провели круглий стіл «Просування інтересів України у світі через культурну дипломатію та інформаційну політику у 2017 році», що проводився у Верховній Раді України завдяки підтримці Комітету ВР у закордонних справах.

Дізнатися більше про ініціативу та долучитися до неї можна тут – https://www.facebook.com/group

Київський офіс Інституту Кеннана виступив партнером презентації громадської ініціативи #SOSмайбутнє

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: