До середини травня в Україні запрацює інтерактивна мапа #SOSмайбутнє соціокультурної інфраструктури, які знаходяться під загрозою знищення. Про це сьогодні повідомила ініціаторка громадської ініціативи, голова Art Ukraine Foundation Наталія Заболотна під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі.

«Місяць тому ми започаткували нашу соціальну платформу #SOSмайбутнє і за цей короткий період до неї приєдналося близько півтори тисячі небайдужих, в тому числі письменників, філософів, діячів культури. Ми вже отримали на нашій сторінці у Facebook кількасот світлин з проблемними об’єктами, які викликають занепокоєння у громадян. Всі вони будуть перенесені на інтерактивну мапу, яка запрацює вже 15 травня і стане такою своєрідною Вікіпедією об’єктів соціокультурної інфраструктури», – розповідає Наталія Заболотна.

За словами голови Art Ukraine Foundation, на інтерактивній платформі зможуть зареєструватися всі небайдужі українці і додавати фотографії з об’єктами, які потребують негайного відновлення чи реставрації. Йдеться про десятки замків, які потребують негайної реставрації та консервації, сотні дитячих культурних центрів, сільських клубів, басейнів, спортивних дитячих юнацьких шкіл. Крім того, буде створена громадська рада, яка проаналізує зафіксовані українцями об’єкти і відбере ті, що потребують першочергової допомоги.

Своєю чергою, співініціаторка #SOSмайбутнє, директор Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій повідомила, що українська ініціатива вже почала співпрацювати з міжнародною організацією Europa Nostra, яка вже 40 років займається збереженням культурно-історичних пам’яток.

«На основі одержаних світлин історичних та культурних пам’яток, експертна комісія #SOSмайбутнє обере одну культурну пам’ятку аби підготувати досьє про неї до організації Europa Nostra (www.europanostra.org). Раз на два роки ця європейська організація з сорокарічним досвідом проводить кампанію Seven Endangered, обираючи на мапі Європи сім історичних та культурних об’єктів, що потребують нагальної підтримки і збереження. Завдяки співпраці з Європейським інвестиційним банком, Радою Європи та програмою Креативна Європа, Європа Ностра допомагає відшукати фінансову підтримку в розмірі до кількасот тисяч євро на реставрацію і відбудову цих об’єктів. Дуже сподіваюся, що наше досьє буде достойно представлене і, можливо, цього року вперше український об’єкт отримає підтримку від цієї європейської організації», – розповідає Катерина Смаглій.

Катерина Смаглій додає, що ніколи раніше культурна ініціатива не отримувала такої широкої підтримки населення, тому цей громадський рух має всі шанси перерости у політичний, зазначивши, що “українська культура заслуговують на те, щоб з’явилася політична сила, яка б взяла питання збереження історичної спадщини країна на свій прапор”.

Ініціатива #SOSмайбутнє вже знайшла широкий відгук у регіонах України. Чи не найбільше фотографій надійшло від жителів Херсонської області. Громадська діячка, керуюча центром туризму «ХерсON» Марія Мороз переконана, що ініціатива допоможе знайти фінансування найважливіших архітектурних пам’яток в регіоні.

«Ми в Херсоні дуже раді, що з’явилася така ініціатива. Наше місто засноване більше як 200 років тому і на території області ще давніше були архітектурні об’єкти. Нам стало зрозуміло, що якщо ми не візьмемося за відновлення цих архітектурних пам’яток, які є на нашій землі, то через десять років не буде що показувати ні туристам, ні місцевим жителям, яких ми намагаємося закохати в ті землі на яких вони живуть», – зазначила Мороз.

Пряму трансляцію заходу дивіться тут: https://www.youtube.com/watch?v=xLElyiSlGHk

Нагадаємо, проект #SOSмайбутнє почався як відкрита група у соціальних медіа (https://www.facebook.com/groups/271102759989619/), ініційований він був Art Ukraine Foundation. Підтримати проект зголосилися Київський офіс Інституту Кеннана, Інститут суспільно-економічних досліджень та агентство цифрових комунікацій Volta.

З сайтом можна буде ознайомитись 15 травня за посиланням https://sosfuture.com.ua/

Запуск платформи #SOSМайбутнє запланований на 15 травня 2017 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: