15 квітня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся запуск онлайн-платформи www.sosfuture.com.ua.

#SOSмайбутнє – це громадська акція, започаткована у соціальних мережах. Її мета – виявити масштаби гуманітарної кризи в Україні та спільними зусиллями громадян кардинально змінити цю ситуацію.

На мапу онлайн-реєстру платформи #sosмайбутнє організатори нанесли перші 100 об’єктів соціального значення. «З кожним днем ми плануємо збільшувати кількість об’єктів. Головне – це контент, але функціонал сайту визначає якість цього контенту», – зазначив під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі Георгій Дєєв, партнер проекту, директор з розвитку Агенції цифрових комунікацій Volta.

Кожен може завантажити фото і додати опис: за опцією «додати об’єкт» відкривається форма для заповнення. Також розробники планують ввести фільтри пошуку за видом пам’ятки та регіоном. Він буде корисним і зручним для дослідників та можливих донорів ініціативи. «У рамках порталу буде дуже багато функцій – можливість фінансової допомоги, участі матеріалами, фізичною роботою – інвестувати свій час та бажання у те, аби щось змінити», – додав Отарі Арутюнян, партнер проекту, керуючий партнер Агенції цифрових комунікацій Volta.

«За результатами цієї «народної інвентаризації» нашого суспільства, нашої держави ми покажемо, що кожен відреставрований замок у економічному, суспільному, ментальному і моральному плані дасть конкретному регіону, де він знаходиться. Це – економічно успішна і вигідна формула для нашої держави», – переконана ініціантор проекту та засновник Art Ukraine Foundation Наталія Заболотна.

«Сьогодні в Україні реформа в гуманітарній сфері навіть не стоїть на порядку денному. З п’яти тисяч замків зберіглося лише 100-150. За рейтингом ООН  Україна має постійну негативну динаміку за рівнем людського розвитку. Натомість ми тримаємо лідерські позиції з дитячого алкоголізму, тютюнової та наркотичної залежності. Платформа #SOSмайбутнє покликана відродити соціокультурну сферу України», – зазначила під час прес-конференції пані Заболотна.

Директор Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій, вважає, що проекти на кшталт #SOSмайбутнє виступають рушіями внутрішньої культурної дипломатії. Відродження пам’яток архітектури, розбудова музеїв та об’єктів історичної спадщини сприятиме пожвавленню культурних обмінів між регіонами країни, стане частиною гуманітарної стратегії реінтеграцій Донбасу. В ЄС питання забезпечення культурних прав громадян має важливе значення. Щороку ЄС вкладає мільйони євро в створення нових закладів культури та реставрацію пам’яток архітектури. Тому без реформи в сфері культури повноцінна європейська інтеграція України не відбудеться», – вважає д-р Смаглій.

Олена Терещенко, громадський діяч, об’єднання «Громадське віче», підняла питання збереження культурної спадщини Києва: «У Києві до державного реєстру включено лише 164 пам’ятки національного значення, […] 815 пам’яток – місцевого значення».

Президент Win-Win Communications Лариса Мудрак наголосила, що тільки спільними зусиллями вдасться вирішити проблемні питання і врятувати пам’ятки історії та культури. Важливо комунікувати про такі ініціативи з усіма регіонами і людьми, які хочуть долучитись. Результативний досвід збереження історичних пам’яток можна перейняти у Чехії.  Президент Вацлав Гавел свого часу палаци XII, XIII, XIV століть віддав в оренду з конкретними умовами. «Оренда на 99 років була підписана з тими, хто хотів цим займатися. Перший рік був безкоштовним. Але з дуже жорсткими вимогами використання. Там мали бути тільки соціальні об’єкти, тільки фестивалі і культурні заклади. За рік – 1200 замків по всій Чехії вибухнули розвитком», – розповіла Лариса Мудрак.

Онлайн-реєстр – це фактично мапа культурних проблем України і «народна культурна Вікіпедія». яка прагне систематизувати знання про занедбану спадщину для її подальшого відтворення, реставрації, консервації, модернізації чи відбудови.

Наступним кроком після запуску онлайн-платформи sosfuture.com.ua анонсовано створення порталу (попередня назва – «Портал добрих справ»), де меценати, волонтери, бізнес, міжнародні представники, держава і т. д. об’єднаються для відновлення внесених у онлайн-реєстр об’єктів.

Кожен бажаючий зможе пожертвувати кошти на відновлення тієї чи іншої пам’ятки. Інформація про їхнє використання та перебіг відновлюваних робіт буде максимально висвітлена на сторінках порталу. Основа діяльності порталу – краудфандинг та краудсорсинг та надання підтримки об’єктам, що потребують порятунку.

Матеріал підготувала Марія Кравченко

Перші 100 занепадаючих об’єктів cоціо-культурного значення вже позначені на платформі #SOSмайбутнє

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: