24 травня 2017 р. Інститут світової політики (ІСП) презентував результати соціологічного опитування іноземних гостей щодо пісенного конкурсу Євробачення 2017 року та його впливу на імідж України. Опитування проводилося на замовлення ІСП компанією GfK Ukraine у період з 9 по 13 травня 2017 р. в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється організацією Pact в Україні. Було опитано 1060 респондентів, з яких 59 % приїхали з країн-членів ЄС.

Альона Гетьманчук, директор ІСП, зауважила на важливості результатів опитування з точки зору публічної дипломатії: «Найголовніша зміна відбулась в асоціаціях, пов’язаних у іноземців з Україною. Якщо до Євробачення це була «війна», то після – «гостинність, чудові і позитивні люди», а «воєнна асоціація» зникла взагалі». 92 % опитаних висловили бажання знову відвідати Україну.

Дарія Гайдай, аналітик ІСП, представила аудиторії найважливіші цифри з проведеного опитування:

  1. Зміна асоціацій, пов’язаних з Україною, з негативних на позитивні;
  2. Виправдання (у 51 %) і навіть перевершення ( у 47 %) очікувань від України;
  3. Майже тотальна підтримка ідеї членства України в ЄС (тільки 1% респондентів висловився проти такої ідеї; при цьому цілих 54 % вважають, що таке членство  відбудеться вже у найближчі 5 років) та безвізового режиму (76%);
  1. Визнання Росії головним винуватцем розв’язання воєнного конфлікту в Україні (66 %).

Соціологічне опитування доступне за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/0B_mp0v6tWhA3VDl4dFJuM05lQVE/view)

Під час презентації Анатолій Соловей, начальник Управління публічної дипломатії МЗС, звернув увагу на тектонічні зміни у сприйнятті України іноземцями, які виявило дане дослідження. Адже 57 % респондентів визнали Україну частиною Європи, що є дуже важливим аргументом на користь приєднання української держави до ЄС.

Інститут світової політики презентує результати соціологічного опитування «Якою побачили Україну гості Євробачення 2017?»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: