14 червня 2017 року в приміщенні закинутого дитячого басейну «Чайка» пройшов Міжнародний громадський форум «Let’s Create Our Future Together», під час якого дипломати, міська влада та місцеві громади обговорили проблему збереження архітектурних пам’яток, культурних та спортивних об’єктів.

Спікерами виступили посол ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі, мер Києва Віталій Кличко, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, голова Шевченківської районної адміністрації Олег Гаряга, авторка ініціативи #SOSмайбутнє Наталія Заболотна, професор Гарвардського університету Григорій Грабович, експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Мар’яна Онуфрик, представниця України в Центральноєвропейській ініціативі Лариса Мудрак.

Форум проходив у форматі публічного діалогу між представниками громадянського суспільства, державної влади та міжнародної спільноти. Модерували захід директорка Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій та директор організації «Євразійська демократична ініціатива» Пітер Залмаєв.

«Цей форум став стартом конкретних справ. Платформа #SOSмайбутнє, що перебуває у фазі розробки та створення дієвого інструментарію у вигляді «Порталу добрих справ», нині має результати. Першим результатом є обіцянка Віталія Кличка за рік перетворити двадцятирічну руїну на дитячий спортивний комплекс «Чайка». Також у пріоритетах найближчих місяців для команди волонтерів #SOSмайбутнє є реставрація будиночку Леонтовича на Вінниччині та сприяння у створенні розвинутої соціокультурної інфраструктури для дітей с. Шершні, а саме відкриття музичної школи та модернізація сільського клубу», – Наталія Заболотна, автор ініціативи #SOSмайбутнє.

«Більше 25 років гроші не вкладалися не тільки в цей покинутий басейн, а й взагалі у спортивно-оздоровчу інфраструктуру Києва. І наше завдання – брати і змінювати це. Вкладати сили, знання, енергію, час, гроші для того щоб зміни відбувалися. Ми маємо кожного для працювати, бо Україна варта кращого майбутнього і зміни почнуться з Києва, саме з цього басейну, в якому ми сьогодні з вами зустрілися», – Віталій Кличко, мер м. Київ.

«Форум «Let’s Create Our Future Together» наочно продемонстрував силу громадянського суспільства України, яке об’єднавшись може досягати своїх цілей. Усього за кілька місяців прихильники ініціативи #SOSмайбутнє змогли примусити владу дати публічну обіцянку відремонтувати басейн. Надзвичайно важливою в даній ситуації є підтримка Євросоюзу. Посол ЕС Х’юга Мінгареллі висловив своє захоплення платформою й зазначив про готовність підтримати активістів в межах існуючих грантових програм ЄС», – Катерина Смаглій, директор Київського офісу Інституту Кеннана.

Форум сміливо можна назвати дієвим! Наочно були продемонстровані наслідки занедбаності соціокультурної сфери. Були зроблені реальні кроки у кооперації громадянського суспільства та державної влади у подоланні гуманітарної катастрофи в країні. Провідні ЗМІ поширили інформацію про форум та ініціативу #SOSмайбутнє серед тисяч українських глядачів, тим самим потенційно збільшивши кількість небайдужих  громадян до української культурної спадщини.

ДЛЯ ІНФОРМАЦІЇ:

Про проект #SOSмайбутнє

#SOSмайбутнє – громадська ініціатива, що виникла у соцмережах з метою окреслити масштаби гуманітарної кризи в країні та кардинально змінити ситуацію спільними зусиллями громадян.

Вже в перші дні до ініціативи доєдналися тисячі учасників, серед яких знакові постаті, публічні особистості та небайдужі громадяни з різних регіонів України.

Для цього ми створюємо дієвий інструмент, за допомогою якого волонтери, населення, меценати, міжнародні донатори – усі небайдужі до долі нашої країни зможуть ефективно взаємодіяти та разом працювати над відродженням культурної сфери України.

Ми прагнемо відновити соціально важливі об’єкти, занедбані державою.

Ініціатором створення платформи #SOSмайбутнє виступила Наталія Заболотна, засновниця Art Ukraine Foundation, за підтримки Київського офісу Інституту Кеннана та Інституту суспільно-економічних досліджень. За створення онлайн-ресурсу відповідає Агенція цифрових комунікацій Volta.

 

Перші результати громадської ініціативи #SOSмайбутнє: Мер Києва Віталій Кличко зобов’язався відновити басейн «Чайка» вже за рік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: