Журнал “Агора” Київського офісу Інституту Кеннана оголошує прийом статей до спеціалізованого випуску №20 на тему “Громадянське суспільство перед викликами сучасної кризи ліберальної демократії у Східній Європі

Дане число “Агори” прагне проаналізувати посилення авторитарних тенденцій і наростання популізму в сучасному світі, зв’язок цих процесів з кризою неолібералізму,  а також дієвість політичних механізмів сучасної демократії у захисті прав і свобод громадян.

Системні ринкові та демократичні реформи, розпочаті посткомуністичними країнами Східної та Центральної Європи після розвалу Радянської імперії, сприяли глибинним суспільним трансформаціям та швидкій європейській та євроатлантичній інтеграції цих держав. Успіх Польщі, Чехії, Угорщини на шляху до ринку та ЄС слугував прикладом для урядів та громадянського суспільства України, Грузії та Молдови й стимулював їх до проведення реформ та подолання корупції.

Проте сьогодні спостерігаємо глобальну кризу лібералізму. Новий авторитаризм підживлюється популізмом, прояви якого спостерігаємо як у Європі, так і у США.

Що означають ці тенденції для майбутнього Європи та світу? Чи є вони результатом міграційної кризи, економічних проблем чи гібридної інформаційної війни? Чим пояснюється посилення впливу популістів і євроскептиків на Сході та Заході? Якими є виклики розвитку демократії у цьому новому контексті?

Які наслідки матимуть ці тенденції для шансів на встановлення демократії в Україні? Чи захопить Україну “авторитарний пояс”, що простягнувся від Анкари до Москви?

Наскільки сильною є спроможність громадянського суспільства чинити опір наступу на демократію? Чи переживає сектор неурядових організацій кризу довіри, чи кризу ідей? До чого може призвести політика скорочення фінансування програм, спрямованих на розвиток демократії  в регіоні?

Статті та рецензії приймаються до 1 жовтня 2017 року.

 Вимоги до публікацій:  мова – українська або англійська,  коротка анотація українською та англійською  (до 100 слів) на початку статті та ключові слова двома мовами. Оформлення: Word, А4, Times New Roman, кегль 14, міжрядковий інтервал 1,5; усі поля 20 мм; абзац 1,25; без переносів, зноски – посторінкові, максимальний обсяг – 20 тис. знаків з пробілами.

 Члени редакційної колегії:

 Антоніна Колодій, професор, завідувач кафедри політичних наук і філософії Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (до 2016 року).

Юрій Мацієвський, доцент Національного університету “Острозька Академія”

Михайло Мінаков, доцент Національного університету “Києво-Могилянська Академія”

Катерина Смаглій, директор Київського офісу Інституту Кеннана

Віктор Степаненко, провідний науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України

 Матеріали надсилати до Київського офісу Інституту Кеннана KennanKyivOffice@gmail.com з позначкою «Агора_20». Часопис видається з 2005 року, з його випусками за 2015-2017 роки можна ознайомитись тут.

 

Call for Papers: “Громадянське суспільство перед викликами сучасної кризи ліберальної демократії у Східній Європі”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: