12 жовтня 2017 року Програма академічних обмінів ім. Фулбрайта провела Круглий стіл ректорів на тему “Реформи в освіті”, що став частиною інтенсивної програми заходів на честь святкування 25-ої річниці діяльності програми в Україні.

З вітальним словом до учасників Круглого столу звернувся Алан Гудмен, Президент Інституту міжнародної освіти у Нью Йорку, та Лілія Гриневич, міністр освіти та науки України. Міністр Гриневич вручила спеціальну відзнаку та привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана директору офісу Програми ім. Фулбрайта в Україні, пані Марті Коломаєць.

Під час першої панельної дискусії на тему “Стан реформ в українській вищій освіті: автономія університетів, фінансування, наукова діяльність”, модерованою директором Київського офісу Інституту Кеннана Катериною Смаглій, учасники зазначили про основні досягнення та провали у сфері реформування освіти.

Аналізуючи стан вищої освіти України три роки після Євромайдану, Сергій Квіт, директор Центру забезпечення якості освіти НаУКМА, радник Президента України та міністр освіти і науки України у 2014-16 роках, зазначив, що “в першу чергу викликає занепокоєння певна статичність укладу українського академічного життя перед обличчям нових національних і глобальних викликів. Адже у пострадянському світі головне – не поява нових, хоч навіть і прогресивних законів. Документ сам пособі нічого не важить. На першому місці в нас завжди стояла можливість (чи неможливість) імплементації цих законів та практика їхнього застосування. Так от, саме ця практика в більшості випадків змінюється вкрай повільно.”

У дискусії також взяли участь Максим Стріха, заступник міністра освіти і науки України, Юрій Барабаш, проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Тарас Добко, перший проректор Українського католицького університету, Тетяна Орєхова, проректор Донецького національного університету ім. Василя Стуса, Сергій Пєтухов, заступник міністра юстиції з питань європейскої інтеграції та Єгор Стадний, експерт аналітичного центру CEDOS.

Повний текст виступу Сергія Квіта доступний за посиланням. http://kvit.ukma.edu.ua/2017/10/%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%B2%D0%B8%D1%89%D0%BE%D1%97-%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B8-%D0%B2-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96-%D1%82/

Стан реформ в українській освіті обговорили учасники Круглого столу ректорів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: