23 листопада 2017 року відбулася Друга міжнародна наукова конференція «Україна і США: досвід та перспективи співпраці».  Захід проводився з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та США на базі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Київський офіс Інституту Кеннана виступив співорганізатором конференції.

За словами завідувача кафедри Олега Машевського, академічний захід зібрав цвіт української американістики від Закарпаття до Луганщини. Декан історичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка Іван Патриляк підкреслив важливість підготовки нової когорти українських американознавців, лави яких невдовзі поповняться випускниками студентів-істориків, які навчаються в університеті ім. Т. Шевченка за спеціалізацією «американістика та європейські студії». Цей важливий напрямок на історичному факультеті було відкрито в 2015 році.

Радник відділу США та Канади Міністерства закордонних справ України Максим Кравчук окреслив основні напрямки співпраці між Україною та США. Український дипломат презентував вичерпну доповідь щодо напрямків допомоги, яку надає американська сторона нашій країні в умовах російської агресії. М. Кравчук також закликав науковців, особливо молодих дослідників, звертатися безпосередньо до відділу США та Канади МЗС для отримання нових даних, джерел та інформації для проведення актуальних досліджень проблем українсько-американського співробітництва.

Результати цього співробітництва в процесі впровадження реформ представив заступник міністра юстиції України Гія Гецадзе. Серед ініціатив, які були успішно імплементовані в Україні, – запровадження он-лайн сервісів через платформу «Он-лайн будинок юстиції».  Полковник Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України Олександр Черепанський розповів про особливості партнерства між Україною та США у військовій сфері. Голова правління Благодійного фонду «Національний центр Сікорського» Віктор Ягун навів красномовні цифри щодо політики США на підтримку безпеки України: у 2014 р. у цій сфері витрачалось 50 млн. дол., а у 2016 р. – вже 335 млн. дол.

Про діяльність Київського офісу Інституту Кеннана та його проекти для налагодження українсько-американської співпраці в академічній та гуманітарній сферах розповіла директор офісу Катерина Смаглій, співголова оргкомітету конференції.  За останній рік Київський офіс Інституту Кеннана особливу увагу приділив підтримці студентів-переселенців та переміщених із зони АТО університетів. Впродовж 2017 року випускники дослідницьких програм Інституту відвідали з лекціями 10 переміщених університетів та провели більше 30 зустрічей з їхніми студентами. Київський офіс Інституту Кеннана організував чотири Школи лідерства та демократії для 100 студентів-переселенців. У 2018 році Офіс планує провести ще одну школу в партнерстві з Чернівецьким державним університетом.

Серед випускників дослідницьких програм Інституту Кеннана багато знаних в Україні американістів – Володимир Дубовик (Одеса), Сергій Федуняк (Чернівці), Роман Калитчак (Львів), Олександр Потєхін (Київ).  Як один з найвідоміших дослідників-американістів на конференції виступив кеннанівський випускник, головний науковий співробітник Інституту всесвітньої історії Олександр Потєхін.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Важливим напрямком діяльності офісу залишається підтримка культурної дипломатії. Починаючи з 2015 року, у спіпраці з МЗС України та Дипломатичною Академією України нами було проведено три Форуми культурної дипломатії України та видано три спеціалізованих числа журналу “Агора”, присвячених аналізу ефективності культурної та публічної дипломатії України в країнах-членах ЄС, США та Канади.

Наостанок, Катерина Смаглій побажала присутнім більше долучатися до промоцій іміджу України в США та активніше висловлювати свої думки на шпальтах американських видань. Д-р Смаглій нагадала, що з жовтня 2017 року Інститут Кеннана випускає он-лайн блог Focus Ukraine та заохотила дослідників активно виктористовувати цю платформу для інформування американської та західної аудиторії про процеси в нашй державі.

Про перспективи розвитку американістики в Україні говорив голова правління ГО «Українська Асоціація Американістики», доценті кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Макар Таран. Він закликав американістів з усієї України єднатися навколо даної асоціації, відвідувати її сайт, публікуватися у профільному журналі.

Саме презентацією третього номеру журналу «Американська історія та політика» і завершилось пленарне засідання Другої міжнародної наукової конференції «Україна і США: досвід та перспективи співпраці». Далі учасники мали змогу подискутувати та обговорити власні дослідження під час засідань наступних секцій: українсько-американські відносини, зовнішня політика США, США та країни Латинської Америки, сучасне американське суспільство, українська діаспора в країнах Америки, актуальні проблеми американської історії.

Захід відзначився гідним рівнем проведення. Участь у конференції взяли близько 200 науковців, експертів та громадських діячів. Географія учасників була представлена не тільки різними регіонами України, але й країнами далекого зарубіжжя (Італія, Ізраїль). Найкращі дослідження за підсумками конференції будуть опубліковані у четвертому номері журналу «Американська історія та політика» (онлайн версія – http://www.americanstudies.history.knu.ua/uk/sample-page/).

 

 

 

 

 

Конференція «Україна і США: досвід та перспективи співпраці»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: