16 грудня в Києві відбулася міжнародна Конференція – Шоукейс «Культурні Відносини Україна – ЄС: Перші Досягнення».

Конференція проводиться за ініціативи Національного Бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні  у співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні.

У вступному слові міністр культури Євген Нищук зазначив:  «Співробітництво між Україною та ЄС у сфері культури має на меті заохочення міжкультурного діалогу, розширення культурних обмінів, сприяння розвитку співробітництва в галузі культури, мобільності об’єктів мистецтва та митців України та ЄС. Надзвичайно важливою у цьому контексті  є участь України у програмі ЄС «Креативна Європа», яка дає можливість українським культурним інституціям приєднатися до європейських професійних мереж, знаходити партнерів та реалізовувати різноманітні спільні міжнародні проекти, роблячи свій внесок  в розвиток і просування української культури».

«Культура лежить в основі європейських цінностей, тож Україні для зближення з Євросоюзом потрібно налагоджувати ефективний культурний діалог з країнами-членами ЄС,» – заявив голова Представництва ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі.  “Культура є серцевиною європейської системи цінностей. Якщо ви хочете підтримати систему цінностей, у якій ми живемо, вам потрібно сфокусуватися на культурі. Сьогодні немає потреби пояснювати, чому потрібно налаштовувати діалог між Україною та ЄС у плані зміцнення співпраці, просування наших спільних інтересів і цінностей, і українська культура відіграє велику роль у цьому діалозі”,  – сказав Мінгареллі.

За його словами, культура є дуже важливим компонентом утвердження верховенства права, що наразі є одним із основних викликів України. Мінгареллі також зазначив, що у сфері культури теж можуть бути створені нові робочі місця для українців, аби вони не виїздили за кордон. “Але щоб креативні індустрії процвітали, потрібні створити правильні економічні умови”, – акцентував він.

Посол ЄС висловив упевненість, що міжкультурний діалог є пріоритетним способом налагодження ефективних відносин між різними громадами, і відзначив важливу роль у цьому культурної спадщини. Він також підкреслив необхідність надалі плідно працювати над сферою культури з огляду на глобальні міграційні процеси, ксенофобію та расизм. “Ми бачимо, що популістські партії приходять до влади у багатьох країнах. І якщо ми сьогодні будемо працювати над культурою, у нас буде більше інструментів, які допоможуть зустріти ці виклики правильно налаштованими. Потрібно максимально черпати з культури, щоб побороти ксенофобію і расизм”, – переконаний посол ЄС.

У роботі конференції взяло участь 250-ти представників культурних, креативних та аудіовізуальних індустрій, громадських інституцій і проектів, державних, муніципальних та локальних органів влади, EUNIC та країн-членів ЄС, ЕАСЕА. Програма була сфокусована на трьох заходах – конференції, шоу кейсах успішних проектів та заключному перформансі  – виставі “ЦеШО” від Владислава Троїцького.

У рамках конференції відбулася подіумна дискусія – «Культурні відносини Україна – ЄС: наявні сильні та слабкі сторони – шляхи ви будови»,  а також спеціальна сесія  «Формати співпраці Україна –ЄС: наявні та майбутні» та «Культурна дипломатія України: внутрішній та зовнішній фронт». Під час конференції також презентували Український культурний фонд та успішні проекти Україна – ЄС: «Музей Гончара – Креативна Європа», «Тустань –  Креативна Європа», нові проекти NSA-LA , орієнтовані на культуру та інші.

 

У роботі конференції також взяла участь директор Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій.

У своєму слові пані Смаглій підкреслила роль Інституту Кеннана у просуванні культурної дипломатії України та наголосила на важливій ролі громадських організацій у промоції української культури. «Цього року премію Кращий музей Європи, яку вручає Рада Європи, здобув музей Діти у війні (War Childhood museum) в Сараєво. Цей заклад був створений громадською організацією як соціальне підприємство. Музей розповідає історії дітей, які пережили боснійську війну 1992-1995 років. Я впевнена, що українські громадські організації, які допомагають переселенцям з Криму та Донбасу, неодмінно створять культурний продукт, який також поставить Україну на музейну мапу Європи.»

Фотографії із заходу за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1xM6cV88fYhrF88rKlzAT0CK3NJnV2Yi5

Відео заходу найближчим часом буде доступне на нашому YouTube каналі Creative Europe in Ukraine (https://www.youtube.com/channel/UCV1HbPWKq2GLhq3bcTyXAng)

 

«Культурні Відносини Україна – ЄС: Перші Досягнення»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: